niedziela, 19 kwietnia 2020JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O SKÓRĘ W DOMU


PO 1 OCZYSZCZANIE !


Konieczne jest mycie skóry twarzy rano i wieczorem!


O ile mycie skóry wieczorem jest dla nas wszystkich oczywiste – zmywamy makijaż, zanieczyszczenia z powietrza, resztki smogu, toksyny, to poranne mycie u niektórych budzi wątpliwości.
Dlaczego?
W nocy proces regeneracji skóry przebiega najszybciej. W trakcie, kiedy spokojnie śpisz twoja skóra bardzo intensywnie pracuje. W trakcie jej przebudowy powstają produkty uboczne reakcji, które częściowo są neutralizowane wewnątrz organizmu, ale część jest „wyrzucana” na powierzchnię. Razem z nimi na skórze gromadzą się niepotrzebne już obumarłe komórki naskórka oraz sebum, którego w nocy produkujemy najwięcej. Pomożesz swojej skórze zmywając to wszystko rano odpowiednim kosmetykiem do mycia.
I tu przechodzimy do sedna sprawy. Jaki jest najodpowiedniejszy kosmetyk do mycia skóry twarzy?
Jakie warunki powinien spełnić?
Powinien być jak najbardziej neutralny. Nie powinien uszkadzać warstwy ochronnej naskórka, rozpuszczać jej, ani pozostawiać niepotrzebnej warstwy. Powinien być już pierwszym krokiem pielęgnacji, czyli być bogaty w składniki pielęgnujące twoją skórę.


Co mamy dostępne na rynku?
Żele – z wywiadów z Klientkami wynika, że są bardzo lubiane ponieważ dają uczucie dobrze umytej twarzy. Są wygodne i szybkie w użyciu. Jednak ….. większość z nich rozpuszcza i uszkadza płaszcz hydrolipidowy, co prowadzi do przesuszenia i uwrażliwienia skóry - nawet trądzikowej.


Płyny micelarne – są dobrym rozwiązaniem do wstępnego rozpuszczenia i zmycia makijażu. Pozostawiają jednak na skórze niepożądaną warstwę, którą koniecznie trzeba ze skóry odpowiednio zmyć - inaczej będzie zaburzała równowagę naszego płaszcza hydrolipidowego.


Olejki do demakijażu – podobnie jak płyny micelarne mogą Ci posłużyć do wstępnego rozpuszczenia makijażu oczu lub ust, ale musisz je również ze skóry usunąć.


Najbardziej neutralnym produktem do demakijażu i mycia skóry twarzy jest DOBREJ JAKOŚCI mleczko. Nie uszkadza warstwy ochronnej skóry, doskonale rozpuszcza zanieczyszczenia, jedyne co pozostawia to dobroczynne składniki. Pamiętaj, że mleczkiem emulgujemy zanieczyszczenia po czym koniecznie zmywamy ze skóry wodą. Tak przygotowana skóra jest gotowa na dalszą pielęgnację.


PAMIĘTAJ
Dobrej jakości mleczko to pierwszy i ośmielę się napisać najważniejszy element pielęgnacji twarzy. To w jaki sposób przygotujesz skórę do przyjęcia składników z kosmetyków nakładanych w następnej kolejności jest bardzo ważne, ponieważ każdy kolejny etap przygotowuje naskórek do kolejnego – jeśli gdzieś popełnisz błąd, to zmniejszysz efektywność swojej pielęgnacji.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza